fbpx

DOMY MODUŁOWE – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Kto pyta, nie błądzi!



Poniżej znajduje się zbiór najczęściej zadawanych pytań. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi, której
szukasz, napisz do nas lub zadzwoń.

Wybierz kategorię tematyczną

Tak, budujemy na obszarze całej Polski i nie tylko. Nasze budynki powstają również w innych państwach europejskich. Niezależnie od kraju nasze budynki mają zawsze ten sam wysoki standard, dlatego decydując się na Hytę decydujesz się na europejską jakość.

Tak, nasze oferta jest kompleksowa. Zakres usług można wybrać w konfiguratorze na stronie każdego modelu. W pełnym zakresie w ramach formalności wykonujemy analizę działki, przygotowujemy typowy projekt budowlany lub zgłaszamy budowę w uproszczonej procedurze. W ramach kompleksowej budowy możemy wykonać fundament, postawić budynek do stanu kompleksowego z wykończonym wnętrzem, zrobić taras a nawet wykonać łazienkę z pełnym wyposażeniem pod klucz.

W Hycie każdy budynek można wycenić samemu korzystając z konfiguratora online. Cena jest przeliczana automatycznie w zależności od wybranego zakresu prac, materiałów wykończeniowych, systemu ogrzewania czy innych dodatków.

W Hycie stawiamy nacisk na bezpieczeństwo konstrukcji, dlatego z dużą odpowiedzialnością podchodzimy do kwestii zmian indywidualnych. Każdy budynek ma obszerną dokumentację projektową, dlatego tylko zmiany, które nie wpływają na statykę są dopuszczalne. Zmiany, które możemy wprowadzić to:
– wydłużenie budynku bez zmiany jego szerokości (np. Hest Long jest wydłużoną wersję Hesta)
– przesunięcie lub likwidacja ścian działowych we wnętrzu, które nie stanowią elementów konstrukcji
– zmiany w stolarce okiennej – przesunięcie, usunięcie, zmiana wymiarów (nie dotyczy zmian w fasadzie frontowej)
– montaż ścianek działowych na poziomie +1
– podniesienie ścianki kolankowej (zmiana możliwa jedynie w przypadku budowy z pełnym Projektem Budowlanym)
– wydłużenie antresoli
– odbicie lustrzane budynku

W Hycie stawiamy na maksymalną prefabrykację, która trwa 4 miesiące. Od poziomu prefabrykacji zależy z jakich elementów budynek jest wznoszony na działce. My na budowę przywozimy już wykończone panele ścienne, dachowe, a nawet łazienkę pod klucz w gotowych elementach. Wcześniejsza budowa w fabryce to wysoka jakość wykonania, ponieważ w komfortowych warunkach łatwiej o wysoką precyzję. Dzięki czemu montaż podstawowy zajmuje zaledwie 3 dni.

Dzięki maksymalnej prefabrykacji montaż podstawowy budynku zajmuje zaledwie 3 dni. W niecały tydzień budynek stawiamy do stanu deweloperskiego, w którym od zewnątrz jest już w pełni wykończony. Przy wyborze pakietu kompleksowego dodatkowe wykończenie wnętrza zajmuje około 2 tygodni i uzależnione jest od wielkości modelu i wybranych opcji w konfiguratorze.

Wybudowaliśmy w Polsce bardzo dużo budynków, które są dostępne do wynajęcia. Jeżeli chcesz spędzić weekend w Hycie to napisz do nas wiadomość. Oprócz tego jest możliwość obejrzenia budynków, które aktualnie budujemy. W tym celu również możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta.

Tak, standardowo budynki za granicą sprzedajemy za pośrednictwem naszych dystrybutorów. Jeżeli chcesz postawić budynek w Państwie, gdzie nie mamy dystrybucji to napisz do nas wiadomość. Jeżeli chcesz zostać dystrybutorem w danym kraju to wypełnij formularz na stronie www.hyta.eu

Tak, w budynkach Hyta można komfortowo spędzać czas zarówno latem jak i zimą. W celu zapewnienia największej izolacyjności termicznej należy wybrać pakiet wykończenia wewnętrznego, który zawiera dodatkowe ocieplenie w ścianach zewnętrznych, oraz dodatkowy pakiet stolarki 3 szybowej. Przegrody takiego budynku spełniają wymagania izolacyjności termicznej stawiane budynkom jednorodzinnym.

Tak, nasze budynki są bardzo dobrze ocieplone przez co straty ciepła są minimalne. Ponadto w konfiguratorze dostępne są dodatkowe opcje zawierające ekologiczne instalacje jak ogrzewanie podłogowe czy dach fotowoltaiczny. Cały czas poszerzamy zakres energooszczędnych rozwiązań aby użytkowanie Hyty było jeszcze bardziej komfortowe.

W Hycie korzystamy z jakościowych materiałów izolacyjnych o wyższych parametrach niż standardowe. Jako główne ocieplenie stosujemy wełnę mineralną, która jest naturalnym materiałem o najlepszych parametrach izolacyjnych. Od zewnątrz docieplamy przegrodę płytami z wełny drzewnej, które z kolei lepiej akumulują ciepło przez co ściana nie nagrzewa się tak szybko latem. Więcej szczegółów znajduje się w zakładce technologia.

Do ogrzewania naszych budynków w standardzie polecamy elektryczne maty podłogowe. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które zapewnia najwyższy komfort użytkowy. Sprawdź zakładkę dodatki w konfiguratorze budynku aby zobaczyć wszystkie dostępne opcje.

Hyta to budynki modułowe, prefabrykowane na zakładzie w pełne, wykończone już panele ścienne i dachowe. Stosujemy konstrukcję drewnianą, szkieletową połączoną z technologią wiązarową, która zapewnia wysoką sztywność budynków. Stosujemy nowoczesne łączniki do drewna takie jak wprasowywane płytki kolczaste. Technologia szkieletowa to wysoka izolacyjność cieplna przy mniejszej grubości względem ściany murowanej, ponieważ konstrukcja stanowi znacznie mniejszy procent przekroju ściany.

Stosujemy naturalne materiały najwyższej jakości takie jak deski elewacyjne z modrzewia czy drewniane stolarka okienna. Jako główne ocieplenie stosujemy wełnę mineralną, która jest naturalnym materiałem o najlepszych parametrach izolacyjnych. Od zewnątrz docieplamy przegrodę płytami z wełny drzewnej, które lepiej akumulują ciepło przez co ściana nie nagrzewa się latem. Przegroda jest otwarta dyfuzyjnie i zapobiega skraplaniu się pary wodnej w ścianie. Konstrukcję wznosimy z certyfikowanego drewna C24.

W naszych budynkach stosujemy elewację wyłącznie z drewna modrzewiowego. Jest to drewno o bardzo małych przyrostach rocznych, dzięki czemu jest wyjątkowo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Deski elewacyjne Hyta są produkowane specjalnie dla nas. Profile elewacyjne są wycinane z drewna najwyższej jakości, następnie w hali produkcyjnej malowane maszynowo z każdej strony na jeden z autorskich i niepowtarzalnych kolorów Hyta. Wykorzystujemy do tego włoskie impregnaty na bazie oleju i wosku. Dokładna impregnacja na miejscu budowy, tym bardziej po montażu jest bardzo ciężka do wykonania i uzależniona od warunków atmosferycznych. Montaż elewacji na produkcji z kolei pozwala na ukryty montaż i większą precyzję.

Modrzew jest uważany za gatunek samo konserwujący i odporny na warunki atmosferyczne. Elewacja jeżeli jest zamontowana w lokalizacji, gdzie przewiew nie jest znacznie ograniczony to nie wymaga ponownej impregnacji. Modrzew starzeje się szlachetnie szarzejąc.

Tak, Hytę można postawić jako budynek rekreacji indywidualnej w uproszczonej procedurze. W takim wypadku udział architekta w procesie formalizacji nie jest potrzebny. Potrzebny projekt oraz instrukcję dostaniesz od nas za darmo. Po złożeniu wniosku urząd ma 21 dni na ewentualny sprzeciw lub na wezwanie do uzupełnienia braków we wniosku. Procedura kończy się tzw. milczącą zgodą.

Tak, każda Hyta spełnia wymagania stawiane budynkom mieszkalnym jednorodzinnym, a ścieżka formalizacji nie wpływa na sam budynek. Dla budynku jednorodzinnego potrzebny jest projekt budowlany i podpis architekta. Typowy projekt jest dostępny jako opcja w konfiguratorze. Z takim projektem należy udać się do lokalnego architekta, który dokona adaptacji do działki. Budynek można zgłosić lub wybudować w ramach decyzji pozwolenia na budowę, w obu przypadkach do wniosku należy załączyć pełny projekt budowlany.

Hytę można postawić na działce, która jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza możliwość zabudowy. Jeżeli nie ma planu to konieczne jest uzyskanie indywidualnej decyzji o warunkach zabudowy. Jeżeli planujesz zgłosić Hytę jako budynek rekreacji indywidualnej w uproszczonej procedurze to działka musi posiadać minimum 500m2 powierzchni. Nasze budynki powstają na ogół jako mieszkalne jednorodzinne lub rekreacji indywidualnej, więc taka funkcja dla działki jest najbardziej pożądana, ale istnieje też możliwość dostosowania budynku do innej funkcji. Jeżeli nie wiesz czy działka pozwala na budowę to zachęcamy do skorzystania z usługi analizy działki.

Budynek można postawić na działce rolnej, gdzie grunty zaliczono do gleb pochodzenia mineralnego klas IV-VI. W takim wypadku nie jest wymagana decyzja o wyłączeniu z produkcji rolnej. Klasę gleb można sprawdzić na stronie Geoportalu krajowego www.geoportal.gov.pl. Dla innych gleb uzyskanie takiej decyzji jest konieczne, chyba że jesteś rolnikiem i budujesz hytę na potrzeby działalności rolniczej, wtedy możesz wybudować dom na terenie każdej działki rolnej bez konieczności jej odrolnienia.

Tak, jeśli Twoja działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Po ostatniej nowelizacji przepisów budowa każdego budynku rekreacji indywidualnej jak i mieszkalnego jednorodzinnego wymaga wcześniejszego uzyskania decyzji o warunkach zabudowy.

Proste zgłoszenie nie wymaga projektu budowlanego ani udziału architekta. Potrzebny projekt oraz instrukcję dostaniesz od nas za darmo. Po złożeniu wniosku urząd ma 21 dni na ewentualny sprzeciw lub na wezwanie do uzupełnienia braków we wniosku. Procedura kończy się tzw. milczącą zgodą. W ramach prostego zgłoszenia można wybudować budynek rekreacji indywidualnej do 35m2 i do 70m2 powierzchnia zabudowy oraz budynki gospodarcze do 35m2.

Zgłoszenie z pełnym projektem budowlanym dotyczy budynków jednorodzinnych, których zakres w całości mieści się na działce. Jako załącznik do wniosku wymagany jest pełny projekt budowlany sporządzony przez uprawnionego architekta. Typowy projekt jest dostępny jako opcja w konfiguratorze. Z takim projektem należy udać się do lokalnego architekta, który dokona adaptacji do działki. Po złożeniu wniosku urząd ma 21 dni na ewentualny sprzeciw lub na wezwanie do uzupełnienia braków we wniosku. Procedura kończy się tzw. milczącą zgodą.

Planując budynek na działce należy zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich odległości od granicy działki oraz od sąsiednich budynków. Po wysłaniu formularza  konfiguracji wysyłamy przewodnik jak usytuować budynek na działce. Z tym przewodnikiem możesz we własnym zakresie przygotować plan sytuacyjny do zgłoszenia lub projekt zagospodarowania terenu do warunków zabudowy. Oczywiście nasi architekci mogą również pomóc w przygotowaniu tych dokumentów. Planując miejsce pod budynek należy zapewnić możliwość dojazdu dźwigu i transportu z budynkiem.

Tak, w pierwszej kolejności możemy sprawdzić kwestie formalne czy budowa będzie możliwa w ramach dodatkowej usługi analizy działki. Natomiast po podpisaniu umowy, a przed planowanym montażem budynku nasza ekipa przeprowadza wizję lokalną, żeby odpowiednio zaplanować transport. Standardowo transport odbywa się pojazdem typu TIR, jednak jeżeli dojazd takiego pojazdu nie jest możliwy to planujemy dodatkowy przeładunek na mniejszy pojazd na ostatnim odcinku trasy.

Wybierz swój dom bez pozwolenia na budowę

Letniskowy dom legenda
bez pozwolenia na budowę

Svale

Hyta, która do złudzenia przypomina legendarny domek letniskowy typu Brda, a jednak przy bliższym poznaniu odkryje przed Tobą wiele więcej.

Minimalistyczny dom kostka
bez pozwolenia na budowę

Stork

Sześcienna bryła oferująca najwięcej przestrzeni wewnętrznej. Dla miłośników modernizmu i prostych form.

Przestronny dom typu stodoła z antresolą
bez pozwolenia na budowę, domy na zgłoszenie

Hauk

Sprawdź co oferuje nasza największa hyta w ofercie. Nowoczesna stodoła w wariancie powierzchni zabudowy do 70 m2.

POROZMAWIAJMY O TWOIM DOMU MODUŁOWYM

Pozostańmy w kontakcie

Masz pytania odnośnie naszych projektów lub trybu pracy? Nie możesz się zdecydować? Zadzwoń albo napisz do nas maila! Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości i doradzimy najlepszą opcję.

Siedziba

Hyta sp. z o.o.
ul. Pomorska 55/8
50-217 Wrocław

Tel: +48 785 035 035

© Copyright 2024 HYTA.PL
Wizualizacje na stronie mają charakter poglądowy.

English version | This site includes IP2Location data from https://lite.ip2location.com.