Czy w okolicy Twojego domu znajduje się jezioro? A może w zamierzchłych czasach była tu osada garncarzy, których dzieła można dziś oglądać w muzeum? Poszukaj śladów dawnych legend i obyczajów, nim wyjdziesz ze swojego domu jednorodzinnego. Odwiedź też okoliczne wieże widokowe, skocznie narciarskie czy morskie latarnie. Ustalając mapę celów dla swoich spacerów, będziesz się świetnie bawić.
Możesz nawet stworzyć jej fizyczną wersję na czerpanym papierze. Zaznaczanie miejsc, które udało Ci się odwiedzić i rysowanie nowych naprawdę wciąga.
Nawet jeśli lubisz szwendać się bez większego celu, możesz dodać swoim wyprawom smaku. Tę metodę dobrze znają młodzi rodzice, którzy często podróżują ze swoimi pociechami. Jadąc z nimi pociągiem czy samochodem, opisują szczegóły widoczne za oknem. Dzięki temu dzieciaki są zaintrygowane podróżą, a cała rodzina dociera do celu w znacznie lepszych humorach.
Podobnie możesz pobawić się z własnym umysłem. Wybierz się na spacer, by poszukać śladów dzikich zwierząt. Innym razem odkryj nowe gatunki ptaków. Naucz się rozpoznawać je po głosie za pomocą małej aplikacji w telefonie. Uwieczniaj rośliny rosnące nieopodal Twojej działki lub załóż zielnik. W ten sposób obudzisz w sobie na powrót dziecięcą radość z kontaktu z przyrodą.
„Zbieraj wspomnienia, pozostawiaj jedynie ślady.“ – Chief Seattle
Jak to zrobić? Idź za swoim sercem, a nie za swoimi odruchami. Dość szybko po zamieszkaniu w nowym domu wydeptasz własne ścieżki. Na każdym spacerze rozglądaj się jednak wokół i postaraj się pójść w sposób nieco inny, niż wcześniej. Choćby na przełaj.
Odkryjesz tak magiczne miejsca stworzone przez naturę. Może znajdziesz wejście między gałęzie pokaźnej kopuły krzewów i zobaczysz, że w jej wnętrzu znajduje się pusta przestrzeń przypominająca zieloną świątynię. Być może zauważysz wejście do jaskini, o której istnieniu nikt w okolicy nie ma pojęcia. A może po prostu poznasz mieszkających na odludziu sąsiadów i nawiążesz z nimi znajomość, która z biegiem czasu zmieni się w przyjaźń? Nigdy nie wiesz, co czeka za rogiem.
Polski Ład sprawił, że domy o powierzchni zabudowy do 70 m2 mogą być obiektami mieszkalnymi. Wystarczy, że wybudujesz je w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Po dokonaniu zgłoszenia budowy i przyjęciu na siebie odpowiedzialności za kierowanie budową nie musisz nawet prowadzić dziennika budowy. Nowa ustawa w prawie budowlanym nie przewiduje również konieczności przeprowadzania odbioru przez organ nadzoru budowlanego.
Wystarczy, by projekt budowlany był zgodny z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego lub warunkami zabudowy. Sprawdź nasze projekty domów i wybierz spośród nich swój wymarzony.
Masz pytania odnośnie naszych projektów lub trybu pracy? Nie możesz się zdecydować? Zadzwoń albo napisz do nas maila! Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości i doradzimy najlepszą opcję.
Hyta sp. z o.o.
ul. Pomorska 55/8
50-217 Wrocław
Tel: +48 785 035 035